O mně – Ing. Jan Šedivý (*1966)

Ing. Jan Šedivý u STA

Vystudoval obor Radioelektronika na ČVUT FEL v Praze se specializací na techniku velmi vysokých kmitočtů a antény. V roce 1990 založil vlastní firmu a od té doby se zabývá zejména servisem a montážemi společných televizních antén a kabelových rozvodů pro bytové domy a montážemi individuálních televizních, rozhlasových a satelitních antén.

Do oboru zájmů Ing. Šedivého patří zejména  návrhy , konstrukce a měření obvodů z vysokofrekvenční a mikrovlnné radiotechniky, jako jsou např. různé filtry, zádrže, konvertory, anténní předzesilovače a jiné obvody sdělovací techniky.

Ing. Jan Šedivý se   zabývá   opravami a servisem různých  přístrojů a výrobků slaboproudé a spotřební elektroniky,  nízkofrekvenční technikou, návrhy a konstrukcí  a aplikacemi elektronických obvodů,  opravami a renovací historických televizních přijímačů a nízkofrekvenčních zesilovačů čs výroby.

Ing. Jan Šedivý také realizuje  ozvučení např.  různých zábav, narozenin, diskoték, svateb, firemních akcí na horských chatách  apod. K dispozici jsou kvalitní velké  dřevěné hifi reprosoustavy , sada zesilovačů pro výkony od 40 W do 250 W a sbírka nestárnoucích  písniček a klipů  70´s –  00´s. Pro menší až střední místnosti,  „zasedačky“, horské chaty,  ev. i venku (náves malých vesnic apod…)

Ing. Šedivý se  zabývá i  publikační činností z oboru. Jeho konstrukce  jsou  publikovány  v časopise AMATERSKÉ RADIO – Praktická elektronika.